Ciekawe propozycje banków dla kredytobiorców

Kredyty gotówkowe z racji tego, że są coraz bardziej dostępne stają się niezwykle atrakcyjnym sposobem na finansowanie różnorodnych zakupów. Nie bez wpływu na to pozostaje fakt, że na rynku z każdym rokiem pojawia się coraz więcej banków, które konkurując ze sobą o klientów starają się przedstawiać im jak najbardziej korzystne oferty kredytowe.

Formalności zmniejszone do minimum

Przy wielu ofertach kredytowych banki minimalizują formalności związane z ich przyznaniem, aby klient nie musiał oczekiwać zbyt długi na pieniądze. Obecnie kwestia tego, co należy dostarczyć aby można było ubiegać się o przyznanie danego kredytu reguluje w dużej mierze kwota, o jaką klient się stara. Najczęściej przy kredytach do kilkunastu tysięcy złotych nie trzeba przynosić zaświadczenia o zarobkach, wystarczy jedynie stosowane oświadczenie o miesięcznych dochodach. To z pewnością znaczne ułatwienie dla klientów, nie muszą bowiem ubiegać się u pracodawcy o odpowiednie zaświadczenie. Znacznie bardziej ułatwione zadanie mają osoby, które korzystają z bankowości elektronicznej. Jeżeli bowiem na ich konto wpływa wynagrodzenie za pracę, najczęściej bank nie wymaga jakichkolwiek potwierdzeń zarobków za złożenie wniosku o kredyt zajmuje jedynie kilka chwil.

Udogodnienia w okresie spłaty kredytu

W czasie spłacania kredytu klienci banków także mogą coraz częściej liczyć na różnorodne udogodnienia z ich strony. Niezwykle popularną opcją są obecnie tak zwane wakacje kredytowe. Każdy bank nieco inaczej konstruuje warunki tej oferty, jednakże zazwyczaj spłacający regularnie zobowiązanie klienci mają możliwość zawieszenia spłat na wskazany w umowie okres. Oczywiście określone są szczegóły takie jak właśnie okres trwania wakacji kredytowych czy też możliwość podziału go na kilka krótszych. Klienci spłacający kredyty bardzo często wskazują to rozwiązanie jako bardzo dobre, w sytuacji takiej jak utrata pracy czy choroba można bowiem mieć pewność, że nie będzie konsekwencji związanych z brakiem płatności. Ponadto banki starają się zachęcić klientów do terminowego regulowania zobowiązań, oferując im na przykład zwrot części wpłaconych odsetek. Tutaj zazwyczaj pierwszym warunkiem jest terminowe wpłacanie zobowiązania, a rozliczenia najczęściej następują w okresach rocznych. Ze względu na coraz większą ilość pojawiających się na rynku ciekawych rozwiązań nie dziw fakt, że klienci poszukujący odpowiednich dla siebie kredytów zwracają na nie dość wiele uwagi.

Zobacz także:  Jak pozyskać dodatkową gotówkę?

Kredyty błyskawicznie z każdego miejsca

Banki także wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów odnośnie możliwości błyskawicznego uzyskania kredytu. Niektóre oferują możliwość złożenia wniosku nawet za pomocą wiadomości SMS, a czas rozpatrzenia wniosku skracają do kilkunastu minut. Dzięki temu nawet w czasie dokonywania zakupów bez problemu można zdobyć kredyt. Z takiej oferty jednak zazwyczaj mogą korzystać tylko klienci danego banku, które posiadają wystarczające informacje o ich kondycji finansowej czy wysokości miesięcznego wynagrodzenia.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.