Pożyczka ekspresowa, czy tani kredyt gotówkowy.

Bez kategorii

Bank Pekao kontra Eurobank.

Nie jest łatwo znaleźć kredyt, który pod każdym względem sprosta naszym wymaganiom. Zawsze jak jedna rzecz jest ok, to coś w tym kredycie jest nie tak jakbyśmy chcieli. Najlepiej jest porównać ze sobą oferty, aby zobaczyć na konkretnym przykładzie, która z ofert jest lepszym rozwiązaniem dla nas. Porównamy ze sobą ofertę pożyczki ekspresowej na dowolny cel oferowanej przez Bank Pekao z tanim kredytem gotówkowym z kontem w Eurobanku i sprawdzimy, która z ofert będzie dla nas lepszym rozwiązaniem. Pożyczka ekspresowa na dowolny cel w Banku Pekao ma oprocentowanie nominalne w wysokości 10% w skali roku. Tani kredyt gotówkowy z kontem jeżeli chodzi o oprocentowanie jest bardziej opłacalny. W Eurobanku zobowiązanie oprocentowane jest na 5% w skali roku. Znacząca jest jednak różnica w prowizji za udzielenie kredytu. Bank Pekao tytułem prowizji naliczy sobie tylko 5,00% pożyczanej kwoty, a Eurobank aż 12,3% kwoty kredytu. Jak widać w przypadku prowizji Bank Pekao proponuje o wiele lepsze warunki. W ramach pożyczki ekspresowej w Banku Pekao można pożyczyć od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 150 tysięcy złotych. W Eurobanku uda nam się otrzymać kredyt już na 500 złotych, ale maksymalna kwota kredytu jest mniejsza i wynosi 120 tysięcy złotych. Okres kredytowania bardziej przystępny jest w Eurobanku. Tutaj możemy rozłożyć zobowiązanie na raty od 3 miesięcy do 108 miesięcy. W Banku Pekao okres kredytowania wynosi od 1 miesiąca do 84 miesięcy.

Jakie wymogi stawia każdy z banków, aby przyznać zobowiązanie?

Eurobank do skorzystania z oferty wymaga założenia rachunku osobistego co nie jest konieczne w Banku Pekao. Żaden z banków nie wymaga zgody współmałżonka, ani też nie trzeba mieć poręczyciela dla naszego zobowiązania. Jeśli interesuje nas bardziej pożyczka ekspresowa na dowolny cel w Banku Pekao musimy przedstawić oświadczenie o naszych zarobkach, czego nie trzeba czynić wybierając tani kredyt gotówkowy z kontem w Eurobanku. Zaletą taniego kredytu jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, czego nie ma w ofercie pożyczki ekspresowej. Każdy z banków jest otwarty na klienta i umożliwia mu negocjowanie oprocentowania kredytu jak również daje możliwość jego spłaty przed czasem bez żadnych konsekwencji.

Kredyt gotówkowy na kwotę 10 tysięcy złotych z okresem kredytowania 2 lata.

Dla kredytu gotówkowego na kwotę 10 tysięcy złotych Roczna Rzeczywista Stopa oprocentowania pożyczki ekspresowej na dowolny cel w Banku Pekao wynosi 15,99% w skali roku. Tani kredyt gotówkowy z kontam natomiast daje nam RRSO w wysokości 17,97%. Dzieląc zobowiązanie na okres 24 miesięcy każda z rat w Banku Pekao będzie po 485 złotych, a kredyt będzie nas kosztował 1629 złotych. W Eurobanku raty będą wyższe po 493 złote, a kredyt będzie nas kosztował 1825 złotych. Porównując ze sobą te dwie oferty, bardziej korzystna będzie dla nas pożyczka ekspresowa na dowolny cel jaką oferuje Bank Pekao.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.