Problemy mieszkaniowe młodych rodzin.

Młode osoby, które decydują się na ślub maja z reguły bardzo dużo różnych wydatków związanych z założeniem rodziny, Często jest tak, że nie stać ich od razu na zakup mieszkania za gotówkę. W takiej sytuacji z ratunkiem przychodzi kredyt hipoteczny, dzięki któremu mogą oni kupić mieszkanie i zamieszkać w nim bez konieczności wieloletniego odkładania i oszczędzania pieniędzy na koncie. Pozwala to na większy komfort i swobodę nowożeńców, którzy z pewnością chcą spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Nie musza oni mieszkać z teściami i rodzicami w jednym domu. Na taki wybór zmuszona jest się zdecydować większość młodych małżeństw w naszym kraju. Kredyty są dla nich stosunkowo łatwo dostępne, jednak może się później pojawić problem podczas ich spłacania.

Otóż udzielane są one na zakup mieszkania, które jak wiadomo nie należą do najtańszych, co za tym idzie opiewają na duże kwoty i miesięczne raty w przypadku ich spłacania są dosyć spore. Sytuacja nie jest skomplikowana jeśli oboje małżonków ma dobrą pracę, w której zarabiają co najmniej płacę minimalną. Gorzej, jeśli jedno z nich nagle straci pracę, wtedy sprawy się komplikują i tracą płynność finansową. Dlatego kredyty hipoteczne wiążą się zawsze z pewnym ryzykiem, że nagle znajdziemy się w sytuacji, w której nie będziemy w stanie regularnie spłacać rat kredytowych. Bank w sytuacji, kiedy nie może odzyskać należności od kredytobiorcy po prostu zajmuje mieszkanie na które został udzielony kredyt hipoteczny. Następnie zostaje przeprowadzona licytacja, na której mieszkanie zostaje sprzedane i bank odzyskuje w ten sposób swoje pieniądze.

Jednak wtedy małżeństwo zostaje bez mieszkania i bez pieniędzy i jest to sytuacja, która niestety z każdym rokiem dotyka część osób, które zdecydowały się zaciągnąć w banku pożyczkę hipoteczną. Dlatego warto się dobrze zastanowić jaka jest nasza sytuacja zawodowa i na jakie ewentualne wsparcie możemy liczyć, jeśli coś pójdzie nie tak w naszej pracy i zostaniemy bez zatrudnienia. Kredyty nigdy nie były i nie będą rozwiązaniem, które opłaca się na dłuższą metę, więc warto jest je zaciągać tylko w sytuacji gdy nie mamy innego wyjścia oraz jednocześnie mamy pewność, że będziemy w stanie sobie poradzić ze spłacaniem rat kredytowych.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.